fbpx

What's Elastic Cord?

çeşitleri nelerdir?

 

Kordon, , , gibi iplerdeki kauçuktan oluşan adı verilen ile örgülü makinede üretilir.

Örgülü Elastik Makina

Örgü sektöründe polip ve polyesterden üretilmiş iplikler bulunmaktadır. PP ipi ve polip ipi olarak da bilinen polipropilen, en ve en uygun olarak kabul edilir. Polip ipliği, alerjik reaksiyonları önleyecek Hijyenik özelliklere sahiptir.

Polyester ip, tamamen yapay ve kimyasal olarak polyester elyaftan yapılmıştır. Polyester teller yüksek esnekliğe sahip oldukları için nemden düşük seviyelerde etkilenirler.

Polip ipler nefes alabilen özelliği sayesinde nemi, suyu, kiri, terleme ve benzeri nedenlerle oluşan lekeyi dışarıda tutar. Ayrıca yenilenebilir, ve çevreci özellikleri nedeniyle diğer iplere göre daha avantajlıdır. Polip ipler dayanıklı ve esnektir; ancak aseton olması statik elektrik sorununa neden olur.

Elastik kordon genişlikleri nelerdir?

 

Müşterilerin cinsine göre talep ettiği geniş paletimizden ’den ene kadar , ve iplerde kendi tesislerimizde Kordon üretmekteyiz.

Tekiş Lastik ailesi olarak 1, ve enlerinde 20 farklı renkli polyester çeşidi ile anında üretime hazır örgülü elastik kordlarımız da stoklarımızda bulunmaktadır. Ayrıca mağazalarımızda siyah beyaz polyester ve polipropilen elastik çeşitlerimiz mevcuttur. Düz renklerin yanı sıra lüreks, benekli ve çizgili elastik kord çeşitleri de üretmekteyiz.

Stoklu ürünlerimizi fabrikadan toptan ve satış olarak outlet mağazamız ve e-ticaret sitemizde satıyoruz.

Elastik kordon ne için kullanılır?

yuvarlak elastikLastik başta olmak üzere spor , ayakkabı, çanta, , , bijuteri, , , mobilya vb. sektörlerde kullanılmaktadır. Genişletmek için spor giyimde eşofmanların sırt ve paça kısımlarını daraltmak için kullanılır. alan. Tekstil alanlarında bayan giyiminde kapüşon ve düğmelerin küçültülmesi içindir. Ayakkabı sektöründe ayakkabı bağcığı oluşturmaktadır. Ayrıca aksesuar yapımında ve bu tür hobilerde elastik ipler kullanılmakta ve bu da tuhafiye sektörü için kazanç sağlamaktadır.

, bant üretimimizin ana malzemesi elastik korddur. Kemerlerimiz çok rahat, benzersiz, dayanıklı ve uzun süreli kullanım, onları piyasadaki diğer kemerlere kıyasla en iyi hale getiriyor. Ayrıca deliksiz olması kayışlarımızı her türlü ağırlık değişimine uygun hale getirmektedir.

Lastik kordonun kullanım alanları oldukça geniş olup, aynı zamanda toka ve benzeri eşyaların yapımında da kullanılmaktadır. Bigouteres yani aksesuar satan mağazalar için yüksek elastik kordonlar üretip tedarik ediyoruz. Müşterilerimiz tarafından kararlaştırılan bileşenlerin seviyesi ve malzeme oranı konusunda temkinliyiz. Şirket politikamız;

-Uzman üretim ekibimiz tarafından kullanım alanlarına en uygun kalitede elastik kordların üretilmesi

-Kelime sınıfında standart, yüksek teknoloji parkuru kullanmak

-Üretim tekniklerine bakış açısı

-Ürünlerimizi geliştirmek ve güncellemek

Tekiş Lastik olarak standart kalitede ve üretilmiş elastik kordlar sağlamaktayız. farklı sektörlerden müşterilerimize Biz talep edilen kaliteli hizmetleri sunarken, üretim ekibimiz de ARGE projelerinde çalışmaktadır. Düzenli genişlik, esneklik ve dairesel form sağlamak için ARGE testlerinde elastik kord tasarımları yapıyoruz. Kalite standartlarına yönelik tasarımların yanı sıra, belirli stok kodlarıyla ürün kimlikleri oluşturuyoruz. Bu stok kodları, ürünün cinsini, genişliğini, rengini, malzeme oranını, esnekliğini ve bileşen ölçülerini içerir. Stok kodları istenildiği zaman erişilebilir bir sistem olan veri tabanımıza yüklenir. Hatta müşterilerimiz aylar sonra aynı kalitede elastik kordon talep ediyor;

Müşteri Hizmetlerimiz siparişleri alır ve süreci başlatmak için doğrudan Üretim Planlama Departmanına iletir. Üretim Planlama Departmanı, Ürün ID’sine göre sipariş miktarına ve elastik kord tipine göre ihtiyaç duyulan hammaddelerin listesini yapar. Satış Departmanı sürekli olarak sipariş için gerekli olan hammaddeleri listelere göre temin etmektedir. Hammaddeler testinden geçirilerek fabrikada üretime alınır.

2 metreden 500 metreye kadar yuvarlak lastiğimizi standart karton, mini kart ve bobin olmak üzere farklı türlerinde sarıyoruz. Dahası,

Sarma işlemi bittiğinde, lekelenme ve dağılmayı önlemek için özel makinelerde shrink işlemi olarak da bilinen jelatinizasyon işlemini yapıyoruz. işlemi bittiğinde sistemimizden stok kodlarına bağlı olarak ürün etiketleri barkod cihazları kullanılarak ürünlere yapıştırılır.

Barkodlu ürünler standart bir koli sayısına göre paketlenmektedir. Ardından firma adı, ürün adı, ürün cidesi ve koli sayısı barkod cihazları ile yazdırılarak yapıştırılır. Böylece, tüm süreç bittiğinde, elastik kordonların kutuları, Paketleme Departmanından belirli bir sıra ile fabrikadaki diğer mağazalara taşınarak müşterilere sevk edilmek üzere taşınır. ve Depo Departmanı paketlerin son kontrollerini yapar ve faturalarını hazırlar. Son adımda paketler müşterilere teslim edilir.

Elastik Kordonlar muppet adı verilen aletlerden oluşan makinelerde üretilir. makinenin çalışma prensiplerini özetlemek gerekirse;

Tres makinesi, alet-kuklaların senkronize hareketleriyle lastiği örer. Örgü işlemi sırasında lateks stabildir ve kuklaların ortasına yerleştirilmiştir. İplikler kuklalara tutturulur ve bobinlerin kuklalar üzerindeki dairesel hareketleri ile örülür. Genişliklerinden dolayı uygun kuklalar ile elastik ipler kullanılmaktadır. Kuklaların enleri 8, 12, 16 ve 24’tür. Standart üretimlerimiz 8 kuklada 1,, 12 kuklada 3 mm lastik, 16 kuklada 3 mm polyester, pp lastiktir. kuklalar. Ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda 1mm den 10mm ene kadar üretim yapmaktayız.

Örgü işlemi öncesi döngü prensibi ile çalışan tres makinelerinde iplikler uygun bobinlere sarılır. Sarma işleminden sonra ipler cihazın kuklalarına konur. Akabinde kalite kontrol testleri yapılır, üretilecek ürünün teknik özelliklerine göre dişli ayarları yapılır. Detaylı ve titiz adımlardan sonra üretim başlar. Üretim Planlama Departmanı tarafından verilen termin aralığına (sipariş teslim süresi) bağlı olarak, Sipariş edilen ürünler Paketleme Departmanında müşteri talepleri doğrultusunda paketlenmek üzere alınır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *